Het nieuwe TSIT-rack met snap-in technologie. Snel en eenvoudig gemonteerd.

 Nieuws

print

29-12-2009

Brocade identificeert zes trends voor 2010

Wouter Hoeffnagel

 

Jack van der Schoot, Regional SE Manager European Business Group bij Brocade Communications Systems, heeft zes trends voor 2010 geïndentificeerd. Het gaat hierbij om trends als het steeds belangrijker worden van nieuwe technologieën als cloud computing en virtualisatie. Hierbij wordt volgens Brocade op de korte termijn steeds meer servervirtualisatie ingezet om hardware beter te benutten. Van der Schoot gaf eind 2008 ook zijn visie over de trends in 2009.

 

Brocade


Door servervirtualisatie worden de gestelde eisen aan netwerk performance hoger. De tweede trend die Brocade aanwijst is dan ook dat bandbreedte en I/O per seconde voor  IP en Fibre Channel connectiviteit belangrijker worden en dat veel bedrijven 10GbE en 8Gbps Fibre Channel gaan gebruiken. Een andere trend is een verdere groei van IP en SAN in het datacenter. Deze groei wordt volgens Brocade onder andere aangedreven door servervirtualisatie, doordat servers die voorheen niet aan datacenternetwerken werden gekoppeld door virtualisatie hier nu wel toegang tot krijgen.


Converged Enhanced Ethernet en Fibre Channel over Ethernet worden komend jaar populairder, wat gedreven wordt vanuit het facility management vanwege de vereenvoudigde bekabelingsinfrastructuur en nieuwsgierigheid. Een andere trend die Van der Schoot identificeert is dat de kosten voor energie en facilities in 2010 een belangrijk punt blijven. De aandacht zal hierbij volgens Brocade met name uitgaan naar de optimalisatie van het gebruik van bestaande server- en storagevirtualisatie, energiebeheer en –monitoring, hot-cold isle-ontwerpen en het energieverbruik van individuele componenten.


De laatste trend die Van der Schoot behandelt is openheid in infrastructuuroplossingen. Het blijft ook in 2010 belangrijk de mogelijkheid te hebben de meest optimale component voor de omgeving te kunnen kiezen, zonder daarbij afhankelijk te zijn van leveranciers of combinaties.

 

 

Wouter Hoeffnagel is freelance journalist

 

Terug