Column - Ronald Timmermans
Temperatuurbereik PDUs - Lees
verder
In de nieuwe DatacenterWorks
- Comeback voor vloeistofkoeling
- Minkels lanceert Next Generation Corridor
- Socomec eist aandeel Nederlandse UPS-markt op
- Oskomera scoort met duurzame kwaliteit
Op zoek naar eerdere nummers van DatacenterWorks?
Volg ons op YouTube en Twitter
|
Video over computerruimtes en datacenters vindt u op het YouTube-kanaal van DatacenterWorks. U kunt ook het datacenternieuws volgen via Twitter: www.twitter.com/datacenterworks |
Nieuws
11-03-2009
Enne Solutions wil grootste datacenter van Limburg bouwen
Wouter Hoeffnagel
Enne Solutions heeft de eigendommen van het failliete Datacenter Zuid uit Roermond overgenomen. Aangezien de huidige vestiging te klein is verhuist het Limburgse bedrijf de activiteiten vanaf één juni naar een nieuwe locatie in de stad. Daarnaast wil het bedrijf op lange termijn een nieuw rekencentrum bouwen dat het grootste van Limburg moet worden.

Het nieuwe centrum moet gebouwd gaan worden op een locatie aan de A73 waar Enne Solutions momenteel een optie op heeft. De locatie is gekozen vanwege de gunstige ligging ten opzichte van het hoofdverdeelstation van Essent Limburg. Deze ligt vlak in de buurt waardoor de stroomvoorziening goed te regelen is. Daarnaast speelt ook de aanwezigheid van kabelmantels op het industrieterrein een rol. Hierdoor kunnen in de toekomst eenvoudig glasvezelkabels geschoten worden.
In Limburg zijn relatief weinig datacenters te vinden waardoor bedrijven al snel uitwijken naar hostingdiensten in andere steden. Met oog op werkzaamheden kan het echter handig zijn een beheerder te hebben die snel ter plekke kan zijn.
Wouter Hoeffnagel is freelance journalist





















